Chcesz odmienić swój stół wigilijny, dodać mu uroku niemalże jak z obrazka na pinterest? Ale totalnie nie wiesz jak się za to zabrać i nie umiesz łączyć rzeczy tak, by uzyskać dobry efekt końcowy? Przygotowałam coś specjalnie dla Ciebie!

Czasem wystarczy niewiele, żeby zaskoczyć gości i dać im poczucie, że w przygotowanie spotkania naprawdę wkładasz serce. Przed Świętami Bożego Narodzenia większość z nas jest zabiegana. Bo mamy naprawdę dużo do zorganizowania w tym czasie, a nie każdemu z nas łatwo przychodzi organizowanie chociażby zwykłego dnia, tak że rozumiem, że zgranie imprezy w taki sposób, by była odpowiednio przygotowana przed przyjściem gości, może nastręczać trudności. 

O samej organizacji urodzin, opowiadałam w październiku podczas #chodznaparty.

Jezeli jeszcze nie widziałeś wszystko zapisane jest w relacjach wyróżnionych na Instagramie: WYJUSTOWANI

Pomysł na dekorację pojawił się dlatego, że chciałam wykorzystać to co miałam już w domu. W lipcu nasz drugi syn przyjął Chrzest i z obiadu, który odbył się po Chrzcie, zostało mi sporo dekoracji. Pomyślałam, że warto, by wykorzystać serwetki i świeczki, które jeszcze mi z tego czasu pozostały. Świecznik i świeczniki stały się naszym tegorocznym wieńcem adentowym. A Serwetki będą świąteczne, jeżeli dodam do nich świąteczny akcent. Serwetki kupiłam w popularnej sieciówce IKEA, a świeczniki i świece w TIGERZE. Ale myślę, że tak proste rzeczy dostaniesz nawet w najbliższym rossmanie

Przygotowałam dla Ciebie mały prezent, a także instrukcję jak z niego skorzystać. 

Dostęp do restauracji mamy mocno ograniczony przez pandemię. A prawie wszystkie aktywności przenoszą się do naszego domu. Czemu więc podczas wigilijnej wieczerzy nie zapewnić sobię klimatu niczym z restauracji? Wypisz sobie potrawy jakie planujesz podać na wigilijny stół. I wypisz je w którąś z przygotowanych przeze mnie grafik. 

TWORZENIE DEKORACJI STOŁU KROK PO KROKU:
  1. Wydrukuj grafikę w ilości odpowiadającej liczbie gości (Zalecany format to 4×6 in / 10×15 cm)  
  2. Wybierz kolor serwetek –  najlepiej by były to serwetki w kolorze, który jest w najmniejszej ilości na grafice, ale możesz użyć także jakiegokolwiek innego koloru, który znajduje się na grafice. (Ważne, by serwetka nie miała już na sobie wzorów. Wybierz jednolitą.)
  3. Pare dni przed przyjściem gości testowo nakryj stół, tak jak planujesz to zrobić na Wigilię.
  4. Wypisz sobie potrawy, jakie planujesz podać na wigilijny stół i wpisz je w którąś z przygotowanych przeze mnie grafik.

GRAFIKA DO POBRANIA

*W domu miałam akurat takie kartki do wydruku fotografii i na nich drukowane były grafiki. Ale można użyć trochę sztywniejszego kartonu, będzie lepsze niż zwykła kartka ksero 😉

Mały Bonus dla osób mniej biegłych w organizowaniu, które mogą nie podołać wypisaniu menu z wyprzedzeniem, bo „wyjdzie w praniu”. Przygotowałam jeszcze grafiki z prostymi życzeniami świątecznymi. Wystarczy w pustym miejscu wypisać imię osoby, do której kierujesz życzenia!

A jeżeli skorzystasz z moich wskazówek lub wykorzystasz szablony, to koniecznie się tym podziel na swoich mediach społecznościowych, oznaczając @wyjustowani i #chodznaparty

Będzie nam bardzo miło!

Pin It on Pinterest

Share This