#chodznaparty krok 4

utworzone przez | Just life | 0 komentarzy

Organizując jakąkolwiek impreze w domu potrzeba się do niej przygotować. I dwa dni wcześniej to stanowczo za mało.

Pod koniec września rozpoczęłam serię #chodznaparty, w której opowiadam jak organizuję rożne uroczystości. Pierwsze były urodziny. A teraz skupiam się na wigilii Bożego Narodzenia, a także czasie z nią związanym. Możesz zobaczyć filmy, których nie widziałeś w relacjach wyróżnionych na naszym Instagramie @wyjustowani

Wszelkie spotkania organizowane w domu, które mają wymiar bardziej świąteczny, trzeba zorganizować pod względem większej liczby aspektów, niż tylko dekoracji czy jedzenie. Trzeba sprzątnąć mieszkanie, zrobić zakupy, ugotować, a także zająć się dekoracją chociażby stołu. Przed Świętami Bożego Narodzenia tych obowiązków jest znacznie więcej przez różnego rodzaju tradycje, które realizujemy w tym czasie. 

I nie uważam, że jest coś w tym złego.

Jednak myślę, że naprawdę warto się przyłożyć, by to co można zrobić wcześniej, zaplanować i zrobić wcześniej. Tak by Święta naprawde były spokojne, jak to sobie co roku życzymy. By były przeżyte w rodznnej atmosferze, a nie zabieganiu i niewyspaniu, bo pracujemy na ostatnią chwilę do poźnej godziny nocnej. 

Kiedy ja mam tak dużo na głowie, muszę sobie to wszystko zapisywać na kartkach, które czasem gubię. Czasem się zdarza, że siedząc sobie spokojnie na tronie – albo tam gdzie król chodzi piechotą, patrzę na swoją łazienkę i myślę sobię,

’muszę jeszcze zrobić to i to…o i jeszcze to!’

Tak, w takich momentach przypomina mi się co powinnam jeszcze zrobić. Problem polega na tym, że wychodząc z łazienki już o tym zapominam. A gdybym miała jak to zapisać? W każdym miejscu domu?

Dlatego wraz z moim mężem przygotowałam dla Ciebie bardzo proste listy, na których możesz zapisać co jest jeszcze do zrobienia. Jednak moja propozycja jest taka, by była jedna lista na każde pomieszczenie w mieszkaniu. Zanieś wraz z nią coś do pisania. I kiedy Ci się coś przypomni, nie zwlekaj i zapisz to na liście! Plus tego jest taki, że gdy zapisze te rzeczy na liście, zobaczy je także mój mąż – a on ponoć lubi odchaczać rzeczy na liście, by wkońcu ujrzeć ich koniec 😉

To jak, chcesz mieć także spokojne święta tak jak ja? Takie podczas, których będzie można się skupić na tym najważniejszym wydarzeniu i spotkaniu z bliskimi? 

Jak tak – to do dzieła! Zrób to co można wcześniej. Ugotuj pierogi i zamroź, spakuj prezenty, sprzątnij to co już można sprzątnąć. Na prawdę nie jest za wcześnie na tego typu aktywności, a  wcześniejsza ich realizacja pomoże Ci się dobrze zorganizować i przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. 

  1. Pobierz listy
  2. Wydrukuj
  3. Porozkładaj w pomieszczeniach i zapisuj co jeszcze trzeba wykonać

P.s. A jeżeli ktoś szuka porządnych list porządkowych krok po kroku, to odsyłam do @architektporządku jednocześnie nie zachęcam by na 3 tygodnie przed Świętami dokonywać declutteringu w swoim domu, bo możecie nie wyrobić się ze wszystkim. Takie porządne sprzątanie zostaw już na nowy rok.

Listy "To Do"

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

[mc4wp_form id="1757"]
WYJUSTOWANI

WYJUSTOWANI

Wyjustuj z nami i znajdź coś dla siebie.

Będziemy tu zapewne poruszać sporo rozmaitych tematów, naszym odwiecznym problemem jest mnogość zainteresowań, która utrudnia nam wybieranie co tak naprawdę  chcielibyśmy w życiu robić. Może pomoże nam w tym ten blog?

Jesteśmy już rodzinką 2+2. Choć można też napisać, że 3+1, bo w domu trzech chłopów I ona jedna!

Pin It on Pinterest

Share This