„Cudze chwalicie swego nie znacie”. 

Czyli co robić w wakacje, w mieście Łodzi, z dwójką dzieci pod koniec ciąży?

Wakacje kojarzą nam się z wyjazdami dlatego wcześniej szukamy miejsc, gdzie wyjechać i odpocząć. Nic dziwnego zazwyczaj cały rok spędzamy w jednym miejscu, to może okazać się dość nudne, dlatego poszukujemy wyjazdowych atrakcji. 

W tym roku nie mieliśmy w planach wyjazdu, bo w lipcu planowany był poród naszego trzeciego dziecka. Więc atrakcje wakacyjne mieliśmy zapewnione, bo Nowy Człowiek w rodzinie z pewnością je zapewni.

Pomyśleliśmy, że to dobra okazja, by odkryć łódzkie atrakcje dla dzieci, podczas sezonu letniego. Na pierwszy rzut Aquapark Fala.

Pierwszym miejscem jakie odwiedziliśmy na samym początku wakacji, jeszcze przed porodem był @aquapark_fala. Brak gorącej wody przez 2tygodnie, na naszym osiedlu, był wystarczającym pretekstem, żeby wybrać się najpierw na basen.

AQUAPARK FALA

📌w drzwiach spotkasz misia Koralgola❤️
📌gdzie? Ul. Unii Lubelskiej 4 Łódź
📌godziny otwarcia? 9-22
📌cena? cennik na stronie
📌zniżki, honorowane karty? 

📌parking? Bezpłatny dla korzystających z basenu, z zastrzeżeniem, że po rozliczeniu w kasie wyjedziesz w ciągu 30minut w innym przypadku zostanie naliczone 4zł za kolejną godzinę postoju. Mówimy o tym, bo przekonaliśmy się na własnej skórze. Wychodząc z basenu zjedliśmy jeszcze przekąski, które ze sobą wzięliśmy, a potem zdziwiliśmy się, że jednak musimy zapłacić za parking.
📌Bilet łączony #aquaparkfala+zoo 99zł szczegóły na stronie Fali
📌W wakacje polecamy wejście zewnętrzne od strony zjeżdżalni, mniejsza kolejka. 
📌Jedliśmy kiedyś w barze przy Aquaparku. „Du** nie urywa staniki nie latają” ale dla głodnego da się coś znaleźć. Raczej polecamy wyjść i podjechać np. Do pizzerii kultowej na retkini lub do @makaiwino (mają kącik dla dzieci).

Naprawdę Fala ma dużo atrakcji.

📌Zjeżdżalnie: na pontonach, zwykłe, zamykanie w kabinie i spuszczanie w dół, otwarte zjeżdżalnie

📌jacuzzi

📌sauny

📌baseny sportowe

📌zewnętrzny basen

📌”ala plaże”

📌zwykłe place zabaw

📌siłownia zewnętrzna (taka jaką stawia się na osiedlach)

📌wodny plac zabaw

📌4 brodziki dziecięce (wewnętrzne) – o rożnym stopniu trudności

📌leżaki

📌gdzieniegdzie stoją turystyczne łóżeczka dla dzieci

📌fala

📌rwąca rzeka

📌„Ala grota” z bąbelkami jak w jacuzzi, ale odpowiednia temperatura dla kobiet w ciąży;) 

Nie byliśmy na strefie saun, wiec się o niej nie możemy wypowiedzieć, jednak to co jest dostępne w ramach biletu dla nas jest wystarczające.  

Spokojnie można tam pojechć nawet na cały dzień, nudy nie będzie, ale nie z tak małymi dziećmi jak nasze – w nasze. przypadku wystarczy 2-3h.

A Ty znasz to miejsce, a może właśnie stwierdzasz, że chętnie poznasz?🙂⤵️

Pin It on Pinterest

Share This