Nie wiem jak Ty, ale ja zawsze chciałam znaleźć się w zaczarowanym ogrodzie niczym Alicja w Krainie Czarów! 
W naszym mieście od zeszłego roku jest ku temu dobra okazja. 

Co to oznacza?

Jeden z Łódzkich parków (Park Źródliska) został przekształcony w Park Miliona Świateł!

Gdy zapadnie już zmrok można obejrzeć piękną instalację świetlną, w temacie Alicji w Krainie Czarów. Przed godziną 17 korzysta się z parku normalnie, nieodpłatnie. To dość ważna informacja dla tych, którzy w ciągu dnia lubili wejść do Tubajki. Ale od godziny 17 do 21 trzeba nabyć bilet, by móc przejść się po Parku i podziwiać niesamowite instalacje świetlne.

W tym roku otwarcie Parku nastąpi już 15.10.2022 i potrwa do 28.02.2022, zwiedzać będzie można w godzinach 17-22, a nabyć bilety w kasie w godzinach 17-21, jednak z zeszłorocznego doświadczenia, polecamy zakupić bilety wcześniej, nie trzeba już stać w kolejce, wystarczy okazać bilet QR i wejść do parku.

W większości dużych miast od paru lat odbywa się Light Move Festiwal. Przynajmniej u nas w Łodzi jest taka nazwa, wiem, że w innych miastach jak np. w Toruniu czy Bydgoszczy nazwa się różni. Przez weekend można podziwiać świetlne instalacje, gdy zapadnie zmrok. Park Miliona Swiateł to alternatywa dla Light Movie Festiwal w formie wystawy w Parku, dostępnej przez dłuższy czas. Nasz starszy syn, czekał na ten Park przez cały rok! Niemalże codziennie słyszę dwa pytania „kiedy moje urodziny?” i „pójdziemy do parku świateł?”

Gdzie znajdziesz Park miliona świateł?

Parku Źródliska w Łodzi, to tutaj możesz poczu się chociaż chwilę jak w bajce. Rok temu podjechaliśmy na miejsce około 18, wpierw podeszliśmy do złego wejścia (bliżej Kinematografii), którym zazwyczaj wchodziliśmy do tego parku. Jednak ze względu na odpłatne wejście, jedna brama stała się wejściem, a druga wyjściem. Dlatego musieliśmy skierować swoje kroki do bramy od ul. Piłsudzkiego przy Łódzkiej Palmiarni.

Kolejka była ogromna, trochę się śmialiśmy, że niemalże tak duża, jak do ZOO we Wroclawiu. Ale szybko okazało się, że zakupując bilet przez internet, dostaniemy się bez kolejki. Panowie zeskanują tylko kod QR z aplikacji i gotowe.

Bilety

Bilety różnią się ceną w zależności od dni i wieku. Są bilety zerowe – dla dzieci do 3 lat. Sa także bilety Rodzinne – Rodzice + 2 dzieci. (Tu się zastanawiam, jaki bilet mają kupić rodziny 2+ 3 i więcej?). Wszystko rozpisane jest na stronie Parku Miliona Świateł

Jak tylko przekroczyliśmy bramę, nasz starszy syn oszalał z radości! Przebiegał płynnie od jednej atrakcji do drugiej, chcąc każdej dotknąć i się nią zachwycić! Chce to zobaczyć – klikam.

Czy można tam coś zjeść?

W środku parku jest Tubajka. Nasza łódzka kawiarnia/restauracja, która przez czas pandemii dzielnie walczyła, by przetrwać! Miejsce, w którym każde pokolenie dobrze się poczuje. Wypije dobrą kawę lub herbatę. Zje pyszne ciastko, a nawet frytki z batatów/ziemniaków czy zapiekankę. 

 

Czy warto na tą atrakcję wydać pieniądze?

Ja nie żałuję wydanych pieniędzy na wstęp do tego parku. Naprawdę chwilami można było poczuć się jak w bajce. A ja kocham takie klimaty – między innymi dlatego, lubię stwarzać bajeczne klimaty podczas urodzin dzieci. 

Park znajduję się przy Księżym Młynie – historycznej dzielnicy włókiennictwa. To miejsce zawsze przenosi mnie w przeszłość, w głowie słyszę opowieści mojej Babci i Dziadka. A w sercu rodzi się ogromna wdzięczność, za to, że dziś mogę zachwycać się tak pięknym miejscem jak Park Miliona Świateł w wolności.

UWAGA!

Przy wejściu i wyjściu jest masa świetlnych pierdół do zakupu. Musisz być odziany w hajs albo dobrą wymówkę dla dziecka, dlaczego nie warto tego kupować. Powodzenia!

 

Pin It on Pinterest

Share This