„Cudze chwalicie swego nie znacie”. 

Odkryj urok Arturówka – Przyjazne miejsce na relaks i zabawę w Łodzi.

Czy znasz już Arturówek? To kolejne fascynujące miejsce, które warto odwiedzić w Łodzi. Znajduje się ono na terenach lasu łagiewnickiego, na obrzeżach miasta. To idealne miejsce, aby spędzić godzinki w przyrodzie i wziąć udział w wyzwaniu #100godzinwlesie organizowanym przez @pani_kasia_po_godzinach.

Na naszym wycieczkowym szlaku, wizytę rozpoczęliśmy od godziny 11. Jednak jedną z pierwszych rzeczy, które rzucają się w oczy, to brak darmowych miejsc parkingowych w pobliżu. Istnieje płatny parking, jednak nie było obsługi na miejscu. Opłata wynosi 10 zł za 2 godziny i 18 zł za cały dzień (orientacyjnie). Gdy wróciliśmy, pojawił się pracownik, ale mieliśmy pewne kłopoty, ponieważ akceptowano tylko płatności gotówką, ponieważ terminal nie działał z powodu braku zasięgu. Mieliśmy postój „na krechę”.

Możliwy dojazd MPK

Istnieje także możliwość dojazdu komunikacją miejską. Autobus numer 85 z dworca Łódź Fabryczna wydaje się być dobrą opcją. Warto jednak przybyć na miejsce wcześniej niż my, aby dobrze zaplanować czas.

Pojechaliśmy głównie ze względu na wodny plac zabaw.

Pierwszym miejscem jakie odwiedziliśmy na samym początku wakacji, jeszcze przed porodem był @aquapark_fala. Brak gorącej wody przez 2tygodnie, na naszym osiedlu, był wystarczającym pretekstem, żeby wybrać się najpierw na basen.

ARTURÓWEK ATRAKCJE

📍plac zabaw-nieodpłatny

📍plaża miejska „szmaragdowa riviera”

📍rowerki wodne i kajaki odpłatnie wypożyczane

📍strefa gastronomiczna

📍plac zabaw – częściowo w cieniu

📍siłownia plenerowa

📍dmuchańce – odpłatne

📍park linowy – cennik na stronie www.parklinowyarturowek.pl

📍las łagiewnicki z bogatą historią i mnóstwem gatunków roślin i zwierząt (widziane były tam także łosie!)

To miejsce jest naprawdę urokliwe. Las łagiewnicki zaskakuje swoim pięknem. Oprócz różnorodności roślin i zwierząt, kryje w sobie również interesującą historię…

W relacji pokażę trochę więcej filmików z tego miejsca. Także bądźcie czujni;)

Dla nas to miejsce jest warte powrotów ❤️😍

Łodzianie, a Wy co myślicie o Arturówku?

Pin It on Pinterest

Share This